Pińczowski Piknik Lotniczy 2016 – relacja

2 – 3 lipca 2016 roku skrzydła przyniosły naszych Gości z różnych stron Polski. Najdalej z Białej Podlaskiej. Piloci dolecieli nad Pińczowskie lądowisko w swoich motolotniach, samolotach, wiatrakowcach, motoparalotniach. Nie zabrakło startującego balonu, lotni z napędem, lotni holowanych motolotnią, paralotni holowanych wyciągarką i szybujących nad Pińczowem spadochroniarzy, którzy wyskoczyli z motolotni. Wszyscy  smażyliśmy się w niemiłosiernym upale na płycie lotniska jak na patelni. Cień na przyhangarowym ganku i wodny zraszacz dawał ulgę, ale też skupiał załogi z całej Polski, które wspólnie cieszyły się ze spotkania, dzieliły opowieściami i wspomnieniami.

Okrasą pikniku lotniczego byli Goście którzy przyjechali do aeroklubu na swych wspaniałych motocyklach marki ” Iż”. Spędzili w aeroklubie trzy dni imponując nam kunsztem z jakim odrestaurowali swoje maszyny. Jednoślady przywiozły Ich z różnych stron kraju, nawet ze Szczecina.

Każdy kto przyszedł na lotnisko mógł polecieć samolotem lub motolotnią i nacieszyć oczy latającymi maszynami i pięknymi motocyklami.

Dziękujemy  Panu Burmistrzowi  i  Pińczowskiemu Urzędowi Miasta i Gminy za pomoc w organizacji Pińczowskiego Pikniku Lotniczego 2016.

Dziękujemy również wszystkim, którzy przyszli, przyjechali, przylecieli na naszą imprezę.