Lotniczy weekend na Targach Kielce

Serdecznie zapraszamy wszystkich na Targi Kielce gdzie nasz aeroklub również będzie mieć swoje stoisko. Poniżej więcej informacji o wydarzeniu.

——

Zapraszamy na Targi Lotnictwa Lekkiego już 7 i 8 października w Kielcach.

Blisko 1500 sympatyków paralotni, szybowców, samolotów ultralekkich oraz wszelkiego latającego sprzętu i akcesoriów lotniczych odwiedziło Targi Kielce podczas premierowej PARAGIEŁDY połączonej z TLL – Targami Lotnictwa Lekkiego w roku 2016. W tym roku proponujemy nową formułę wydarzenia, rozszerzoną o sporty ekstremalne, czyli FUN & EXTREME oraz Model KIT Expo – Targi Modelarstwa Redukcyjnego.

Targi dedykowane są producentom, importerom i dystrybutorom paralotni, szybowców, silników, napędów plecakowych, trajek paralotniowych, lotni, motolotni, spadochronów, balonów, kitesurfingu, dronów, samolotów ultralekkich oraz modelarzy.

Sympatycy podniebnych podróży już w roku ubiegłym mogli w Targach Kielce zapoznać się z ofertą 31 wystawców z Polski, Czech i Słowacji. Na stoiskach prezentowano między innymi skrzydła, uprzęże, kaski, systemy ratunkowe oraz systemy łączności radiowej. Bogatą ofertę sprzętu uzupełniały propozycje szkoleń, które prowadzili najpopularniejsi polscy piloci – były propozycje zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych pilotów.

Organizatorzy w ramach przygotować do targów przygotowali konkurs „Łączy nas LOT”. Wystarczy wysłać film lub zdjęcie, którego temat przewodnim jest LOT. Do wygrania są cenne nagrody. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.paragielda.targikielce.pl .

Udogodnieniem dla zwiedzających chcących odwiedzić wydarzenie w Targach Kielce jest możliwość wylądowania na lotnisku w Masłowie. Dodatkowo na trasie Lotnisko Masłów – Targi Kielce przez dwa dni targów będzie kursował bezpłatny bus, dzięki czemu łatwo i szybko będzie można odwiedzić wystawę lotniczą na halach Targów Kielce.

W programie wydarzenia zaplanowane są spotkania z gości specjalnymi. Na targach obecny będzie Jurij Jakowlew założyciel i konstruktor samolotów firmy Areoprakt, a także Jerzy Makula – polski pilot szybowcowy, specjalizujący się w akrobacji, wielokrotny mistrz świata.

Dodatkowo zapraszamy na niezwykłe, dwie wystawy fotograficzne. Autorem jednej wystawy jest Sławek hesja Krajniewski. Za pomocą swoich prac opowiada bardzo ciekawe historie, oddaje niepowtarzalny klimat, pokazuje to, co w lotnictwie najważniejsze – jego dynamikę i piękno!

Druga wystawa fotograficzna jest autorstwa Pana Romana Peczki. Pan Roman jest fotografem Przeglądu Lotniczego, specjalizującym się w ujęciach samolotów w powietrzu.

Program wydarzenia cały czas jest rozbudowywany o kolejne atrakcje. Najświeższe informacje na temat wydarzenia publikowane są na fb Targów Lotnictwa Lekkiego oraz na stronie www.paragielda.targikielce.pl.