Lipcowe latanie podczas Światowych Dni Młodzieży

Najbliższy weekend tj. 23 i 24 lipca jest nasz i możemy latać w Pińczowie, ale:

Informujemy, że w związku z organizacją Światowych Dni Młodzieży oraz wizytą Ojca Świętego w Częstochowie zostały wprowadzone ograniczenia w ruchu lotniczym w przestrzeni powietrznej, które dotyczą również lotów cywilnych BSB – dronami. Jak podaje Polska Agencja Żeglugi Powietrznej, zakaz lotów statków powietrznych (w tym dronów) obowiązywał będzie w terminie od 25 lipca (od godz. 00:01) do 1 sierpnia 2016 r. (do godz. 23:59).

Zakaz obejmie obszar w promieniu do 100 km od Krakowa oraz 50 km od Częstochowy. Z zakazu wyłączone są niektóre rodzaje lotów, np. komunikacyjne, ratownicze, policyjne.

Inne loty możliwe są wyłącznie za zgodą Szefa Obrony Powietrznej Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych, po uprzednim złożeniu wniosku, nie później jednak niż na 24 godziny przed planowanym lotem.

Ponadto w promieniu 5 km od miast: Częstochowa (Jasna Góra), Oświęcim, Brzegi, Kalwaria Zebrzydowska oraz Kraków (Błonie) obowiązywał będzie całkowity zakaz wszystkich rodzajów lotów, z wyłączeniem tych określonych przez Dowództwo Operacyjne.

Szczegółowych informacji dotyczących ograniczenia lotów w czasie Światowych Dni Młodzieży i wizyty papieża Franciszka w Częstochowie udziela:

Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych
Tel. +48 261 855 892/893
Fax: +48 261 855 896/897
E-mail: okwpp@wp.mil.pl